fbpx

O mně

Kontakt

Pište mi na: info@stopovacihry.cz
Volejte tel.: 776 003 711

Kromě psaní knih se také posledních pět let věnuji venkovním stopovacím hrám a ohromně mě to baví. Je to velké dobrodružství a ještě je člověk povětšinu času na čerstvém vzduchu v přírodě. Můj tatínek organizoval padesát let letní tábory pro děti. Jezdil jsem na ně od svých pěti let. Jeho bojovky a celotáborové hry byly opravdu skvělé, napínavé a zábavné. Jako dospělák jsem mu na několika táborech pomáhal a to odstartovalo nápad vymyslet dobrodružné stopovací hry i pro ostatní, tak aby si mohli hrát i mimo tábor. Tak to zkuste!

O stopovacích hrách jsem také napsal několik článků na svém blogu

Na výpravy za dobrodružstvím

Jak vzniká stopovací hra

Něco o mých ostatních aktivitách

Zajímám se zejména o psaní knih a o divadlo. Vystudoval jsem Polygrafickou školu, ale hlavně jsem chtěl psát knížky. Po mnoha nedokonalých pokusech jsem přeci jen začal tvořit čtivé příběhy. A chtěl jsem jim dávat i tvar a tvář. První knihu básní, knihu povídek a pohádku jsem si proto vyráběl ručně. Obálka z ručního papíru nebo barevného kartonu, ručně kolorované obrázky, hřbet šitý jehlou doma na koleni. Náklad: 30 originálů. Pak jsem si všiml, že nejsem sám. Potkával jsem autory, které taky bavilo vyrábět knihy ručně. Uspořádali jsme putovní výstavu Sami Zdatní a návštěvníkům mnoha kaváren tak přiblížili naše výtvory.

Svět běžel nezadržitelným tempem dál, nechával jsem si tisknout své další tituly v tiskárně v malém nákladu. S batohem na zádech pak obcházel obchody a nabízel své knihy k prodeji. Někde se ušklíbli, že berou jen ty z velkodistribuce, někde vzali knihu s potěšením do rukou a zálibně si ji prohlíželi. Například pan Fišer v Kaprově ulici. Obrázky linorytů byly stále ručně kolorované.

Potom jsem šel studovat na DAMU katedru autorské tvorby a pedagogiky a mezi tím se masově rozšířil internet a vzniklo mnoho možností. Vytvořil jsem si své stránky a nabízím v eshopu své knihy. Knihy od autora, který dohlíží nad vznikem a vzhledem svých knih od první čárky až po druh papíru nebo velikost písma, k tomu namlouvá audioverze a vytváří interaktivní ebooky. Svojí cestou pak inspiruje mnoho dalších autorů, kteří se setkávají, předávají si zkušenosti a spolupracují pod značkou Papyro.

Dnes jsou jiné možnosti, autor nemusí obíhat nakladatelství a dělat kompromisy. Vydat knihu vlastním nákladem nemusí být znouzecnost, ale cesta. Profesionalita spočívá v tom, že si seženu korektora, abych v rukopise neměl chyby, najdu si šikovného redaktora, který mi doporučí úpravy, zaplatím si sazeče a grafika, aby výsledek byl perfektní. Někteří autoři tuto cestu ještě hledají, ale jiní neváhají obětovat svým knihám spoustu času a pozornosti a bdí nad správným soutiskem barev přímo v tiskárně. Bylo by fajn, kdyby se čtenáři dozvěděli o tom, že mohou podporovat autory přímo, protože z ceny knihy v knihkupectvích se k autorovi dostane opravdu jen drobeček.

Takže, jestli si chcete pořídit nějakou moji knihu, podívejte se na moje autorské stránky www.lubospavel.cz.