fbpx

Oživlý Egypt

Start hry

Tato hra se odehrává v Chuchelském háji. Kde přesně začíná zjistíte po splnění prvního úkolu, kterým je test vědomostí. Trasu zvládnete zhruba za tři hodiny a po cestě si prohlédnete rozsáhlé filmové kulisy středověkého města, navštívíte zookoutek, dětské hřiště a krásnou vyhlídku Vápenice. Kromě dobrodružného příběhu se dozvíte zajímavosti ze života faraonů a stavby pyramid. Parkovat autem můžete někde u Štěpařské ulice nebo jet MHD. Na konci plánu je popis návratu k místu začátku hry, nebo na bližší MHD na Strakonické ulici. Délka přibližně 7500 kroků.

Vyrazit můžete kdykoli sami s plánem hry. Plán hry ve formátu PDF můžete mít v tabletu, telefonu nebo si ho vytisknout.

Všechno začalo kdysi dávno v Egyptě…

Po cestě potkáte kulisy středověkého města…

Ukázka z plánu hry

Jste výprava se speciálním úkolem. Jistý zahraniční režisér Rick Sloane se rozhodl natočit svůj nejnovější hororový film v Barrandovských studiích. K tomuto účelu získal a dovezl i pravou mumii. Chtěl svému snímku dodat na větší autentičnosti. Během natáčení však po vyřknutí kouzelné formule, která byla na sarkofágu, mumie obživla a zmizela z barrandovských ateliérů neznámo kam. Neví se, jestli není nebezpečná.

Vaše skupinka tvoří tým největších specialistů na oživlé mumie. Neprodleně se vydejte na cestu. Úkol nemáte jednoduchý, vlastně se ještě nikdy nikomu nepodařilo chytit oživlou mumii. Věříme však, že úkol zvládnete a své přání vyjádřil pomocí sms zprávy i sám prezident.

Nejprve musíte získat papyrus, který byl přivezen společně s mumií. Uchovává ho profesor Mazura, který si papyrus půjčil od filmařů ke zkoumání. Žije nedaleko ateliérů. Než se k němu vypravíte, musíme prověřit vaše schopnosti. 

Odpovězte správně na tuto otázku:

Co je to papyrus?

  1. pravěký ještěr
  2. psací materiál, sloužící k zápisu textů v Egyptě
  3. malá kovová skříňka, v které je ukryt šéf ovládající mumii
  4. podivný brouk, který vylezl z mumie, ještě než utekla

K profesoru Mazurovi se dostane jen ten, kdo ví tuto informaci
a prokáže tak kvality a schopnosti hledače mumií. 

A – jeďte na zastávku autobusu 105 Filmové ateliéry
B – jeďte na zastávku autobusu 120 nebo 130 Nový Slivenec
C – jeďte na tramvajovou zastávku K Barrandovu
D – na místo se dostanete pouze autem, dejte si do navigace adresu U mumie 5