fbpx

Indiánská zpráva

Čeká na vás parádní indiánská stezka Modřanskou roklí s indiánskými značkami, stopováním koní a pacifickým expresem. Cestu zvládnete bez problémů do tří hodin. Délka trasy je zhruba 7000 kroků.

Nazujte si mokasíny a vyzbrojte se odvahou. Zvu vás na indiánskou stezku. Mé jméno je Túnumpe z velkého a slavného kmene Lakotů. Naše indiánská sestra Žluté zrno zmizela. Bojím se, že se ocitla ve velkém nebezpečí. Šaman Chřestící ještěrka mi řekl, že je stále na živu a vypátrám ji, když se vydám směrem na jih k malému jezeru uprostřed skal. Hned jsem se vydal na cestu, ale pokud ji unesl kmen Arapahů, jak si myslím, či dokonce bílí mužové, nezvládnu ji sám osvobodit. Potřebuji vaši pomoc. Pospěšte za mnou moji přátelé. Času není nazbyt. Musíme jít po stopě, dokud je čerstvá a najít naši sestru dříve než se setmí. Připravte se na to, že to nebude úplně jednoduché a bezpečné, oblastí totiž projíždí vojenská kavalérie v modrých kabátcích. Jakmile by někoho z vás spatřili, zajali by ho a odvedli do vězení v pevnosti. Po cestě vám zanechám zprávu, ale aby ji nepřečetl někdo cizí, najdete na určených místech vždy jen jedno písmeno. Zpráva má celkem jedenáct písmen. A aby toho nebylo málo, na konci naleznete poklad.

Než se vydáte na cestu, poslechněte si vyprávění šamana Chřestící ještěrky.

Start hry

Tato hra začíná u totemu na křižovatce ulic Hoštická a Ke Březině v Písnici. Končí o pár metrů dále (vrátíte se trasou sem na toto místo). Parkovat můžete v Hoštické ulici před pensionem Kamenný dvůr, nebo přijet MHD na zastávku Sídliště Písnice. V tom případě se vydáte nejkratší cestou na druhý konec Hoštické ulice (nemusíte ke křižovatce s ulicí Ke Březině). První úkol je v lese na konci Hoštické ulice.

začátek hry Indiánská zpráva

Ukázka z textu hry

Mé jméno je Túnumpe

Nazujte si mokasíny a vyzbrojte se odvahou. Zvu vás na indiánskou stezku. Mé jméno je Túnumpe z velkého a slavného kmene Lakotů. Naše indiánská sestra Žluté zrno zmizela. Bojím se, že se ocitla ve velkém nebezpečí. Šaman Chřestící ještěrka mi řekl, že je stále na živu a vypátrám ji, když se vydám směrem na jih k malému jezeru uprostřed skal. Hned jsem se vydal na cestu, ale pokud ji unesl kmen Arapahů, jak si myslím, či dokonce bílí mužové, nezvládnu ji sám osvobodit. Potřebuji vaši pomoc. Pospěšte za mnou moji přátelé. Času není nazbyt. Musíme jít po stopě, dokud je čerstvá a najít naši sestru dříve než se setmí. Připravte se na to, že to nebude úplně jednoduché a bezpečné, oblastí totiž projíždí vojenská kavalérie v modrých kabátcích. Jakmile by někoho z vás spatřili, zajali by ho a odvedli do vězení v pevnosti.

Po cestě vám zanechám zprávu, ale aby ji nepřečetl někdo cizí, najdete na určených místech vždy jen jedno písmeno. Zpráva má jedenáct písmen.

První úkol:

Procházíte kolem ranče pana Fergusona. Je to starý a nerudný muž. Musíte jít opravdu tiše, aby se nevzbudil a nezačal střílet. Bývá velmi popudlivý a nepřátelský, takže kolem jeho plotu ani muk! Zvládnete to? Má velmi ostražitého psa.

Jděte dál a na konci plotu zahněte vlevo, úzká cesta vás přivede na indiánskou stezku. Vidíte na stromech červené indiánské značky? Nenechte se zmást tím, kam ukazují a vydejte se na opačnou stranu vpravo. Nebude to víc jak dvě stě kroků, co jsem pro vás schoval první zprávu. Ale ještě předtím si na nějakém vhodném místě přečtěte o indiánech.

První zastavení

Už je tomu mnoho zim, co Lakotové, naši předkové, přišli ze země, kde se slunce v noci skrývá méně než zde. Šli pěšky přes velké pláně, kde žijí buvoli, dokud nedorazili k velké řece. Tam bojovali s Barikawy, až půda zrudla jejich krví. Od břehů velké řeky na západě, po hlučnou širokou cestu na východě se pak dlouho nikdo neodvážil postavit se jim do cesty.