fbpx

Hledání ztracené Atlantidy

Zábavná stopovací hra pro celou rodinu. Půjdete po stopách ztracené Atlantidy a dozvíte se mnohé o její existenci. Také si rozluštíte tajnou zprávu, najdete listiny v kořenech stromu, podle šifer budete určovat směr další cesty, a užijete si ještě další zábavu a dobrodružství. Na konci naleznete poklad. Trasa vede přibližně údolím Botiče a trvá tři hodiny, je dlouhá 8000 kroků (skoro 6 kilometrů).  Ačkoli jste stále v Praze, půjdete krásnou přírodou. Start a cíl je deset minut chůze od stanice metra Háje. Je to dobrodružná zábava bez rozdílu věku. 

Náhodou jsem získal tuto zajímavou audio nahrávku a sám jsem se vydal po stopách ztracené Atlantidy.

Start hry

Tato hra začíná u zooparku Milíčova v ulici K Milíčovu 100/8 na Praze 11. V této ulici se dá zaparkovat auto, nebo můžete dorazit pěšky od zastávek Horčičkova či Jižní Město, je to asi 7 minut. Jít se dá od metra Háje, přes Opatovskou, napříč travnatou plochou k ulici Mejstříkova a dále pořád stejným směrem až k ulici K Milíčovu. Konec hry je na zastávce autobusu Newtonova asi 10 minut od startu hry. Můžete se však také projít kolem nádrže Hostivař až na metro.

mapa začátku hry Atlantida

Ukázka z textu hry

Zastavení první

Vyprávění: Ten dávný kontinent se rozprostíral uprostřed moře. Jednoho dne povstal z vln a po mnoha staletích se do nich zase ponořil. Jak se to všechno událo, vám poví náš příběh, naše pátrání po ztracené Atlantidě.

Na první křižovatce u zvířecích ohrad rozluštěte z informační cedule tajnou zprávu, kudy máte pokračovat dál.

Na křižovatce se dejte 15 L 5 15 16   ke  12 16 18 19 20,   22 A 12     33 A    16 H 23 A 29 16 21    15 22 9 A 15 16 S 20 Ě 9 5 20      12      L 5 S 21.

Na doplnění používejte písmenka z textu informační cedule. První dvě věty bíle napsané vlevo dole.

Zastavení druhé

Jděte podél hráze kolem stoletých dubů. U dubu hned na kraji rybníka se podívejte do rákosí, jestli tam nespatříte nutrii, která tam bydlí. Pak pokračujte dále a na konci rybníka jděte úzkou cestičkou až na ostroh k vodě. Do dubu, který tam stojí jsou vyryta od dávných Atlanťanů dvě písmena. Zapamatujte si je a přečtěte si první vyprávění:

Podle tradice, uchovávané indiánským kmenem Hopiů, část lidstva v prehistorických dobách žila na dvou jiných světech a to před tím, než jsme dospěli do světa třetího a poté i světa čtvrtého, ve kterém žijeme dodnes. V našem prvním světě Bůh Táiowa stvořil člověka. Taiowa stvořil všechno v tomto vesmíru. Neexistuje nic, co by nestvořil. Člověku poskytl práva, ale také uložil povinnosti, které souvisely s odvěkými principy tohoto vesmíru. První svět byl zničen ohněm a to z toho důvodu, že lidé se ve svém jednání a chování dlouhodobě porušovali uvedená nařízení. Mnozí z našich předků však tuto pohromu přežili a ve svém vývoji se posunuli dále. Druhý svět byl zničen ledem a mrazem. Zbytky našich předků nakonec dorazili do dalšího působiště, které dnes nazýváme třetí svět. Třetí svět nazývali indiáni Lemurie. Byla to nádherná země. V porovnání dnešním světem byla Lemurie skutečným rájem.

Zastavení třetí

Na štěrkové cestě můžete jít vlevo na jih nebo vpravo zpět do civilizace. Kudy půjdete, jestli chcete objevit Atlantidu? Než se rozhodnete, přečtěte si vyprávění:

Na jih od Lemurie se nacházel kontinent, který indiáni nazývali „Talawaitchqua“ čili „Země na jihu“. Mezi oběma kontinenty se rozkládala velká vodní plocha. Lidé současné doby znají onu zemi spíše pod názvem „Atlantida“. Na počátku „Třetího Světa“ žili lidé z Atlantidy s Lemurií v míru. Chápali, že všichni lidé mají stejný božský původ. Atlanťané začali objevovat tajemství Stvořitele, která se člověk neměl nikdy dozvědět. Jistá tajemství patří pouze Bohům, a pokud je lidská bytost začala studovat, vstoupila do rozporu s původními pravidly a zákony. Náš Stvořitel nám na samém počátku sdělil velmi vážná slova: „Pakliže chcete být mé děti, nesmíte používat své znalosti k ničení a zkáze. A pokud nebudete respektovat tento zákon, pak nemůžete být již nadále mými dětmi“.

Tak už víte, kam jít? Doufám, že ano. Jen chytří hledači a dobrodruhové mohou objevit ztracenou Atlantidu.

mapa celkového prostředí, kde hra probíhá