fbpx

Indiana Jones a maxmiliánská krypta

Jsi šikovný a zdatný archeolog Henry Jones, kterému se přezdívá Indiana Jones. Rád cestuješ po celém světě a na nepřístupných místech hledáš vzácné archeologické nálezy. 

Indiana Jonesovi se podařilo získat vzácnou zlatou lebku, aby ji vzápětí…

POSLECHNĚTE SI AUDIO KE HŘE

Nejnovější dobrodružství tě zaválo do České republiky. Je to středoevropská země s bohatou kulturou a dlouhou historií. Pátráš po velmi vzácné schránce, které se říká Maxmiliánský poklad. Podařilo se ti prostudovat záznamy v několika starých kronikách psaných švabachem. Všechny odkazují k místu zvanému Suchý důl neboli Suchdol. 

Start hry

Kde: Tato výprava vás vezme od slunečních hodin v Suchdole až do Tichého údolí. Zažijete krásné dobrodružství s Indiana Jonesem a pokud se vám podaří najít ztracenou maxmiliánskou kryptu, najdete i poklad.

Náročnost: Výprava trvá zhruba 2,5 hodiny a je dlouhá zhruba 6000 kroků. Navíc si po nalezení pokladu můžete vybrat dvě varianty, jak budete pokračovat dál. Buď se můžete dostat nazpátek do výchozího místa (výhodné, pokud jste přijeli autem), nebo vás druhá varianta hry provede dobrodružnou cestou až k nádraží v Roztokách u Prahy. Odtud jedou vlaky na Masarykovo nádraží a dopravce Arriva přes Libeň až na nádraží Hostivař.

Ukázka z plánu hry

Došel jsi na rozcestí. Kde najdeš Ravenwoodův domek? Zdá se, že malé skromné domky jakési vesnice se nachází vlevo. Jdi tedy vlevo a po chvíli zaboč kolem první chatrče vpravo. Procházíš mezi pastvinou a tibetskou vesnicí. Nad hlavou bzučí dráty vysokého napětí. 

Číslo Ravenwoodova domku zjistíš, když sečteš všechna čísla z datumů štíra a pak ještě jednou sečteš čísla dvouciferného výsledku. K tomu připočteš jedničku. 

Je vidět, že se tvému příteli daří. Domek je nově obložený světlým dřevem, branka i střecha natřena světle zelenou barvou. Vše vypadá klidně a spokojeně. Vstoupíš bez klepání, dveře jsou pootevřené. — Uvnitř ale čeká drama. Pár chlapíků, někteří v nacistických uniformách, tu drží v šachu Ravenwoodovu dceru. Na nic nečekáš. Je potřeba se s nimi vypořádat.

Zvládni tento úkol

Udělej pět žabáků a pak se postav na jednu nohu, druhou nohou ve vzduchu udělej kolečko. U toho tleskej. Pokud to zvládneš, vyřídil jsi celou bandu těch gaunerů. 
Ravenwoodova dcera Mary je osvobozena.