fbpx

Knihy

Zde si můžete prohlédnout a zakoupit knihy, které píši.

Poplach v slepičím rajónu
O Kuliferdovi

Příběh o odhodlaných slepicích, které vyhlásí válku člověku. Naštěstí mají mezi sebou Sabinu, která je rodilou vůdkyní, odbornici na vynálezy Elišku, průzkumnici Lítá, nebojácnou Zitu a další slepice, které udělají vše pro to, aby zahradu získaly zpět. Vynalézavě volí zbraně, disciplinovaně cvičí bojovou připravenost a nevzdávají se po prvním neúspěchu. V příběhu sehrají roli i nečekané okolnosti, které doženou slepičí kolektiv k zoufalým činům. Všechno ale nakonec dopadne úplně jinak, než si to představovaly. Dvanáct kapitol o slepicích, při jejichž čtení se určitě nudit nebudete. Tím to navíc nekončí. Je skvělé si o dobrodružství číst, ale ještě lepší je ho prožít. Vezměte přečtenou knížku a vyrazte s dětmi na malý výlet za slepicemi. Potřebné informace najdete v knize.

Pohádka O Kuliferdovi sleduje osud malého hrdiny – hráška, který se nechtěl nechat uvařit v hrachové polívce, a tak spadl pod kuchyňskou linku. Na cestě bytem potká Ježka, kterého si děvčátko Anetka, i přes zákaz rodičů, přineslo domů z lesa. Kuliferda se rozhodne Ježkovi pomoci utéci zpátky domů a za přispění Mola, který ví, co je psáno v knihách a také se vyzná v mapách, se mu to podaří. Při putování celým bytem blíže poznáváme jednotlivé členy rodiny a objevujeme obyčejné věci z nové perspektivy – pohledu malého hráška, pro kterého i cesta přes koberec může být obtížná, jako přejít po písku poušť. Čeká na vás 14 kapitol zábavného čtení.

Dobrodružství animace

Ilustrátor Jaroslav Soumar je učitelem na ZUŠ. Přišel na zajímavý postup, jak učit děti malovat. Děti nebaví opakovat to samé jen proto, aby se dobře naučily nakreslit například koně. Začal je tedy učit malovat pomocí tvorby animovaných obrázků. Čtyřikrát stejný kůň děti nudí, ale když jsou to čtyři různé fáze běžícího koně a tyto obrázky se v počítači spojí do plynulého pohybu, děti jsou z tvorby nadšené. Skoro každé dítě touží stát se alespoň na chvíli filmovou hvězdou, nebo režisérem vlastního filmu. Obojí se mu může splnit, když si přečte knihu Dobrodružství animace. I předškolní děti podle této knihy pochopí, jak se animovaný film dělá. Kapitolu za kapitolou prožijeme opravdové dobrodružství animace. Čtenáři se seznámí s technikou tvorby postaviček, s různými možnostmi, jak rozpohybovat obrázek nebo nějaký jiný objekt. Pro děti náročná práce s počítačem a softwarovým programem je obsahem pouze jedné závěrečné kapitoly. Děti si mohou celou dobu hrát a zkoušet animovat i bez počítače.

Neobvyklá pohádka o Šídlovi a Teplomilovi

Neobvyklá pohádka o chudém krejčíkovi, který musí ušít princezně šaty na její první ples. Ale takové, jaké nosí víly! Možná mu v tomto nelehkém úkolu pomůže nová pohádková bytůstka, která se právě o kousek dál zrodila z mlhy a par. Setkání potřeštěného krejčího a zasněné pohádkové bytosti vyvolá nejednu komplikovanou a humornou situaci.

Příběh hrál autor dlouho jako divadelní představení, takže je ověřen přímo v kontaktu s divákem. Knihu si navíc můžete přečíst minimálně dvakrát, protože je česky a anglicky. Krásné ilustrace Markéty Kotkové. Pevné desky, vázaná, 56 stran, barevné ilustrace, 21 × 21 cm.

Audioknihy