fbpx

Tajemná ulička

Viktor Štainer je nadšený lovec záhad a zajímavostí. Původem je z malého města v severních Čechách, kde se zastavil čas a kde o filozofické myšlenky není nouze. V mládí cestoval po celém světě, aby se v druhé polovině svého života přestěhoval do Prahy. Doufal, že tu prožije nejedno dobrodružství hledače tajemna. Dnes se vydává najít přesný střed Prahy, kudy proudí veškerá síla magického města na řece Vltavě, a jejíž název odkazuje na slovo “práh” – neboli vstup či brána. 

Poslechněte si vyprávění Viktora Štainera

Na jednom z energeticky nejsilnějších míst světa, v unikátním městě mystiky a skryté magie, ve zlaté Praze zvané stověžatá, naleznete dokonale promyšlenou koncepci nebeského řádu, nebo také jinak řečeno nového Jeruzaléma, koncepci navrženou králem a císařem Karlem IV. 

Děvčata a chlapci, jste zváni, abyste se vydali po stopách Viktora Štainera, který se vydává hledat střed města. Doufá, že tam nalezne osu, kolem které se otáčí dějiny. Nebude to jednoduché. Bude nutné se naučit mnohé z historie Prahy, která ve spleti uliček jistě ukrývá nějaký záhadný systém, jež by mohl být vodítkem. Je známo že Karel IV., který se nejvíce zasloužil o rozvoj Prahy, se inspiroval architekturou Jeruzaléma. Co asi nalezneme přímo v jejím středu?

Ukázka z plánu hry

“Kdybych se měl podívat na mapu města a za zabodnout prst do jejího středu jen dle svého pocitu,” vypráví Viktor Štainer, “ukázal bych na místo, které nese zajímavý název – Zderaz – zde raz. Když pak blížeji pohlédnu na tuto čtvrť, lemovanou ulicemi Národní, Myslíkova, Spálená a Masarykovo nábřeží, vidím, že má pravidelný tvar a dokonce patrný střed, vyznačený jakýmsi nenápadným náměstíčkem, či ohnutým rohem bloku domu. Asi tak, jako se označuje místo v knize ohnutím rohu stránky. Na křižovatce ulice Opatovická a Křemencova, nedaleko legendárního pivovaru U Fleků, před malou ale milou kavárničkou Rybka, jsem začal svoje pátrání.” 

Start hry

Vypravte se i vy na křižovatku ulic Opatovická a Křemencova. (Kousek od stanice metra Národní). Tam začíná naše velké dobrodružství. Hra bude končit ve středu Prahy.

Když budeme sledovat kroky Viktora Štainera, zjistíme pozorným vyptáváním, že často sedával s jistým plešatým mužem malého vzrůstu v oné kavárničce Café Rybka. O mnohém spolu rozmlouvali. Ten muž byl jistý španělský historik, který léta pobýval v Praze, právě v domě naproti kavárně. O čem spolu mluvili se asi nikdy nedozvíme, ale našel se jeden dopis, podle nedokonalé češtiny zřejmě psaný oním Španělem…