fbpx

Kam zmizel Yetti

Stopovací hra, která se odehrává v Drahaňském údolí. Trvá asi dvě a půl hodiny a obsahuje variantu pro zkušené horolezce, kteří pátrají po sněžném muži, i pro ty méně zkušené. Zkrátka, tuto hru si užijete všichni, vypravíte se do míst krásné přírodní rezervace, kam mnoho lidí nechodí a odkud je nádherný výhled na Vltavu. Na konci hry najdete stánek s občerstvením. Celková délka trasy je 5,6 km.

Vyrazit můžete kdykoli sami s plánem hry. Plán hry ve formátu PDF můžete mít v tabletu, telefonu nebo si ho vytisknout.

Kdo nevěří, ať tam běží – pusťte si audionahrávku!

Úvod

Myslíte si, že na Zemi už není co objevovat? Tak to se mýlíte. Přes veškerý technický pokrok existuje na naší planetě spousta míst, kam dosud nikdy nevkročila lidská noha. Tato místa – ať už jsou to hlubiny oceánů, neprostupné houštiny tropických pralesů nebo velehorské štíty a rokliny – skrývají mnohá tajemství, která teprve čekají na své odhalení. Jen původní domorodí obyvatelé většinou tuší, že zde žijí tajemné bytosti, o nichž si z generace na generaci vyprávějí legendy. 
Jednou z nejznámějších, ale také nejzáhadnějších legendárních bytostí, která teprve čeká na své odhalení, je nepochybně Yetti – tajemný sněžný muž. Vydejme se teď společně po jeho stopách.

Začátek hry

Jeďte autobusem 145 nebo 152 z metra Kobylisy do zastávky Čimice. Zde podejděte podchodem na druhou stranu a vydejte se směrem k Čimickému rybníku, je to po modré značce. Pokračujete po pravé straně rybníka a na konci rybníka jdete stále po modré vpravo. Na konci asfaltové cesty pokračuje trasa vlevo. Hra bude končit na zastávce autobusu Zámky u Vltavy v ulici V Zámcích. V plánu hry najdete i jízdní řád.

Ukázka z textu hry

Procházíte místem, kde jsou vpravo na stráni vidět bytové domy. Za chvíli narazíte na ceduli Přírodní rezervace. Tady poblíž je ukrytá první zpráva. Najdete ji od cedule vpravo ve svahu na úpatí skály. Hledejte po levé straně, kde roste mladý doubek. (foto a text zprávy pro případ, že by se ztratila na konci plánu hry) Ze zprávy se dozvíte, kde všude se tajemný sněžný muž Yetti objevil. Text si opište na papír nebo ofoťte. Vraťte se na cestu a pokračujte dále dolů Čimickým údolím. Po cestě si přečtěte první vyprávění.

VYPRÁVĚNÍ PRVNÍ: JAK VYPADÁ YETTI

Domorodci nebo horolezci, kteří se s Yettim setkali, ho popisují jako mohutného živočicha podobného medvědu nebo lidoopovi, který se pohybuje po dvou a je přes dva metry vysoký. Je porostlý dlouhou tmavou nebo rezavou srstí. Yetti prý žije v hlubokých lesích, pohybuje se po dvou a v noci napadá stáda zvířat. Po lidech prý může házet kameny a setkání s ním přináší smůlu – snad právě proto je tak obtížné najít domorodce, který přizná, že tohoto bájného tvora spatřil na vlastní oči.